Przestrzeń loftowa jest wręcz stworzona, by zaaranżować tam kącik lub nawet cały gabinet do pracy twórczej. Bardzo często ten właśnie styl jest wykorzystywany w wykańczaniu pomieszczeń typu open space w korporacjach, co jedynie potwierdza tę zależność. Czy czarny kolor biurka nie będzie przytłaczał w takim miejscu?

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Aby oczyma wyobraźni móc ujrzeć biurko w czarnym kolorze w przestrzeni loftowej, warto przypomnieć sobie, jak taka przestrzeń powinna wyglądać. Loft jest stylem kojarzącym się z wnętrzem industrialnym, czyli surowym, z akcentami niczym żywcem wziętymi ze starej fabryki. Jest bardzo przestronny – idealnie wpasowuje się we wnętrza wysokich kamienic, czy projekty domów z bardzo obszerną strefą dzienną. Na ścianach dominują surowe akcenty – cegła, kamień lub beton. W takich wnętrzach jasne, przytulne meble z ornamentami nieco gryzłyby się z zimnym charakterem ścian. Dlatego chętnie wykorzystuje się umeblowanie pokryte czarną farbą tablicową lub wykonane z płyty meblowej powleczonej czarnym akrylem, z elementami stali lub tworzyw sztucznych. Wnętrza loftowe kojarzą się z nowojorskimi pracowniami artystycznymi – stąd wiele osób przenosi je na rodzimy grunt do własnych gabinetów.

Biurko w czarnym kolorze – jakie wybrać?

Czarny blat i nogi biurka do gabinetu w stylu loftowym ma wiele praktycznych aspektów – między innymi zawsze wygląda schludnie i czysto. Oprócz tego wygląda bardzo stylowo i jest ponadczasowy. Urządzając swój gabinet w loftowej przestrzeni warto zajrzeć na biurka.pl do kategorii z czarnymi biurkami. Jest tam wiele propozycji mebli skandynawskich z drewnianymi akcentami, surowych mebli o metalowych stelażach i minimalistycznym stylu, biurek narożnych oraz tych o bardzo finezyjnych kształtach i przeznaczeniu – na przykład funkcjonalny, niewielki stolik pod laptopa na kółkach o regulowanej wysokości blatu, który będzie doskonały tam, gdzie przestrzeni nie ma zbyt wiele, lub gdzie praca biurowa jest wykonywana sporadycznie i jedynie z użyciem laptopa.