Przemysł to dział produkcji, który zajmuje się wydobywaniem i przetwarzaniem surowców. Jego celem jest wytwarzanie artykułów służących zaspokojeniu potrzeb naszej społeczności. Ważną gałezią przemysłu jest przemysł chemiczny. Firmy obejmujące w swej ofercie produkty do zastosowań przemysłowych proponują między innymi: preparaty konserująco – czyszczące, pasty montażowe, chłodziwa, powłoki antykorozyjne, specjalistyczne smary, płyny do obróbki metalu, kleje, smary, smary silikonowe oraz wiele innych. Preparaty takie służą do różnych celów, stosuje się je do czyszczenia powierzchni metalowych, szklanych i większości rodzajów tworzyw sztucznych.

Powłoki antykorozyjne skutecznie chronią przed pokryciem rdzy, posiadają doskonałą przyczepność do powierzchni, pokrywają chronione części cienką warstwą niewidocznego filmu. Oleje i emulsje do obróbki metalu ułatwiają obróbkę metali trudno – obrabialnych. Specjalistyczne smarowanie niweluje napięcie powierzchniowe i zapewnia lepszą pracę styków elektrycznych,drobnych elementów ruchomych. Kleje jednokomponentowe, utwardzane na zimno, szybkowiążące, bezrozpuszczalnikowe. Bardzo trwale łączą drewno, metale oraz tworzywa sztuczne. Odporne są na chemikalia i warunki atmosferyczne.
Produkty tego typu charakteryzują się wysoką skutecznością działania. Przemysł ten z biegiem lat uległ unowocześnieniu, w tej chwili dostępnych jest bardzo wiele produktów wysokiej jakości. Przemysł chemiczny charakteryzuje się niską pracochłonnością, ze względu na to, że większość operacji daje się prosto zautomatyzować.