Jeśli kontrolując stan swojego budżetu, dostrzegliśmy, że nijak nie wystarczy nam on na jakiekolwiek wakacje, powinniśmy już teraz postarać się go trochę podreperować. Dodając do niego sumiennie nawet najmniejsze kwoty, ostatecznie zbierzemy taką sumę, dzięki której bez problemu zarezerwujemy nawet najbardziej ekskluzywny, przepiękny i cudownie wyposażony Hotel w górach.

O ile o swoich przyszłych wakacjach pomyśleliśmy dużo wcześniej, mamy jeszcze sporo czasu, który powinniśmy przeznaczyć na oszczędzanie. Stwórzmy więc sobie oddzielną puszkę, do której co miesiąc będziemy wrzucać drobniejsze monety lub banknoty. Rozwiązaniem na czarną godzinę są natomiast chwilówki – kredyty pozwalające nam na pożyczenie niewielkich sum pieniędzy. Jeśli tylko będziemy w stanie je później spłacić, na spokojnie możemy wziąć je w jakiejkolwiek instytucji bankowej lub tej pozabankowej.

Skoro to brak pieniędzy przeszkadza nam w życiu, musimy jakoś poradzić sobie z tym problemem. Zróbmy to koniecznie jeszcze przed wakacjami.