Kebab Ciechanów

Szybki obiad? Ciepła przekąska? A może syta kolacja po ciężkim dniu pełnym pracy? Odpowiedzią na takie potrzeby z pewnością może stać się kebab, który chociaż jest daniem kuchni tureckiej idealnie wpasował się w gusta polaków.
Wykonanie może różnić się zależnie od lokalu i osoby go przygotowującej, ale co do zasady jest to okrawane mięso z gorącego różna, podawane w bułce picie lub pszennym placku, tak zwanej macy. Często spotkać możemy również mięso podawane na talerzu z surówką i frytkami. W tradycyjnym kebabie stosuje się mięso baranie, jednak ze względu na jego wysoką cenę i specyficzny smak, w naszym kraju zdecydowanie częściej spotkać możemy wołowinę, kurczaka lub mięsa mieszane. Oprócz mięsa dodaje się także surówki, w skład których wchodzi głównie kapusta, pomidory, ogórek czy papryka. Wszystko podawane jest sosami na bazie majonezu i jogurtu, najczęściej wybieranym jest oczywiście sos czosnkowy i o smaku gyrosa. Ceny takich dań najczęściej wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za porcję.
Popularne budki z tym fast-foodem możemy spotkać we wszystkich miastach i miasteczkach w całym kraju, również spacerując ulicami Ciechanowa. Na szczególną uwagę zasługuje kebab Mac Jack Ciechanów, gdzie za kilkanaście złotych, w niedługim czasie otrzymamy smaczny posiłek. Znajdzie się tu również coś dla wielbicieli innych dań takich jak pizza, burgery czy hot-dogi. A dla domatorów lub osób niemogących wyrwać się z pracy rozwiązaniem może być opcja dowozu posiłku w wybrane miejsce