Laponia – hotel z lodu
Przede wszystkim miasto słynie z przemysłu, wydobywanie rud żelaza. Coraz bardziej jednak ten teren zyskuje pod względem turystyki. W mieście znajduje się ogromny kościół z drewna o ponad stuletniej tradycji. W Kirunie można także zwiedzić instytut badań nad zorzami polarnymi. Niedaleko miasta położony jest Park Narodowy Abisko. Park dba głównie oto aby trwale zachować przestrzenie nordyckie, ponadto jest duża atrakcją dla turystów a także celem naukowców i badaczy środowiska. Kiruna to główny ośrodek Laponii w Szwecji. Laponia to legendarna kraina, uważana za siedzibę świętego Mikołaja. Od szesnastu lat została wpisana w listę dziedzictwa Unesco. W samej Kirunie z pewnością nie można się nudzić. Przede wszystkim istnieje tu wiele możliwości uprawiania sportów zimowych i pieszych wycieczek górskich. Ponadto turyści mogą wziąć udział w kuligach psimi zaprzęgami, a także pobrać lekcję nauki na skuterach śnieżnych. Tylko tutaj zobaczymy przepiękną zorzę polarną a także zachwycimy się pięknem przyrody. W Kirunie znajduje się jeszcze jedna ważna atrakcja – hotel z lodu.

Już teraz możemy zorganizować sobie wczasy w Kirunie dzięki liniom SAS. Linia ta będzie latała z Kopenhagi na północ Szwecji dwa razy w tygodniu. Połączenie będzie uzupełniało loty ze Sztokholmu do Kiruny. Do Kopenhagi bardzo łatwo mogą dostać się pasażerowie z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Laponia – hotel z loduSkandynawskie linie lotnicze słyną z nowych tras także z Polski. Niedawno uruchomiły trzecie w ciągu dnia połączenie z portu lotniczego Poznań Ławica do Kopenhagi a także połączenie między Gdańskiem a Sztokholmem. SAS jako pierwsze zaoferowały połączenie zagraniczne z Poznania. Obecnie świętują już 16 lat bytności na tym lotnisku.

SAS wciąż pragnie wychodzić naprzeciw wymaganiom klientów. Dlatego linie lotnicze uruchomiły specjalny serwis w którym pasażerowie mogą zaznaczyć swoje pomysły na nowe usługi i oferty. Wiele linii wprowadzało taki dialog z klientem, ale były to działania doraźne. SAS pragnie wprowadzić taką ofertę na stałe aby jeszcze bardziej odpowiadać na zapotrzebowanie turystów. Klienci darzą zaufaniem linie lotnicze SAS także z powodu precyzji i punktualności lotów.