Hotel ten to połączenie tradycji i nowoczesności, kto lubi takie połączenia a na dodatek ciszę, spokój i obcowanie z czystą naturą na pewno będzie zadowolony z pobytu tutaj. Usytuowanie w scenerii Parku Krajobrazowego Beskidu Małego, na szczycie Przełęczy Kościerskiej,skąd rozciąga się przepiękny widok na góry i niedaleka odległość od Żywca (15 km) i Wadowic (15 km) a także Krakowa (66 km) i Oświęcimia (30 km) sprawia, że hotel może być wspaniałą bazą wypadową, aby pozwiedzać południe kraju. Obiekt posiada 90 pokoi łącznie na 245 miejsc noclegowych, wspaniałą restaurację KARCZMĘ NA KOCIERZU, która zaprasza na regionalne uczty, BARCIARSKA CHATĘ oraz klub nocny K2 znajdujący się w piwnicznych wnętrzach, gdzie można posiedzieć przy drinku lub potańczyć.
W hotelu można też zorganizować konferencję, szkolenie czy sympozjum, gdyż obiekt posiada 4 sale konferencyjne na 490 osób profesjonalnie wyposażone w najnowszy sprzęt audiowizualny i dostęp do Internetu.
Można też organizować na przykład wesela,gdyż mniejsze sale restauracyjno ? szkoleniowe
(VILLA LAMUS, ZBÓJNICKA I BIAŁA IZBA) sprostają takiemu zadaniu.
W hotelu czekają na gości także ekskluzywne SPA, korty tenisowe, dwa oświetlone wyciągi narciarskie, naturalny Aquapark, parki linowe dla dzieci i dorosłych.