Temat odpadów, szeroko pojętych jest wciąż kontrowersyjny w Polsce. Produkujemy około stu kilogramów na osobę rocznie – w przeliczeniu na cztery miliony ludzi, którzy żyją w Polsce – wychodzi ogromna suma. Co w takim razie robimy ze śmieciami, aby nas nie przygniotły?
Przede wszystkim utylizacja oraz segregacja. Nikogo nie dziwi obecność przeróżnych pojemników na śmieci – wyróżniamy kontenery na gruz, na szkło oraz plastik i papier. Wszystko po to aby jak najwięcej odpadów zostało posegregowanych i użytych w taki sposób, aby jak najmniej zagrażało środowisku.
Prawdziwym odkryciem okazało się życie według praw natury i staranie się, aby każdego dnia nie zużywać zbyt dużo wtórnie przetworzonych rzeczy. Prym wiodą osoby, które ograniczają użycie plastikowych toreb, a na zakupy chodzą z własną płócienną torbą. To miliony zasobów rocznie, które nie będą się marnować. Stawianie na wielokrotność, a nie jednorazowość jest dobrym pomysłem, jeśli chcemy walczyć o zdrowe, czyste środowisko w jakim żyjemy.