Turystyka nabiera coraz większego znaczenia w obecnych czasach. Wyjazdy na wakacje nie są już tak kosztowne jak to było jeszcze 10 lat temu.
Wakacje to już nie tylko wyjazdy na tydzień czy dwa. Nie trzeba już brać urlopów z pracy i płacić za wycieczki u profesjonalnych organizatorów. Jak to możliwe? Otóż coraz więcej ludzi z stopniu chociaż podstawowym komunikatywnym potrafi porozumieć się w języku angielskim, a jest to niezbędne do samodzielnego zorganizowania wyjazdu. Z noclegami także nie będzie problemu. Trzeba wejść na strony Internetowe takie jak www.trivago.pl i bez problemu można znaleźć i zarezerwować hotel w atrakcyjnej cenie. Jednym z najpopularniejszych kierunków podróży jest Hiszpania. Loty do Madrytu trwają prawie 4 godziny. Tak szybki sposób przemieszczania pomaga przy podjęciu decyzji o spontanicznym wyjeździe na weekend.
Wydaje się to nieprawdopodobne, ale biorąc pod uwagę fakt, że przeloty są z różnych miast w Polsce i kosztują stosunkowo niewiele coraz więcej osób korzysta w tej formy podróżowania i zwiedzania. Ceny za przelot w obie strony to od 600 zł do 1200 zł.
Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby weekendy spędzać zamiast w zaciszu domu, to w innym mieście w Europie. Loty do Madrytu trwają krótko i ponieważ są często można przy odrobinie wytrwałości znaleźć połączenie weekendowe.