Pizza na weekend

Przychodzi weekend, a nam nie chce się siedzieć, praktycznie przez cały czas w kuchni? Z pomocą przychodzi pizza weekendowa Ciechanów menu.

W Ciechanowie to nowy lokal, który oferuje szeroki wybór smacznego jedzenia. Zaczynając od popularnej pizzy, a kończąc na kebabie. Wszystko świeże i smaczne. W swojej ofercie mają do wybory przeróżne pizze zaczynając od typowo mięsnych a kończąc na wegetariańskich czy nawet wegański. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli my sami nie chcemy nigdzie ruszać się przez weekend a jedyna rzecz, o której marzymy, to odpoczynek w gronie najbliższych, warto samemu przygotować pizzę w domu. Nie jest to nic skomplikowanego a na pewno sama pizza będzie smaczniejsza. Jeśli jesteśmy wybitnymi leniami zawsze możemy iść na łatwiznę i kupić gotowce, które są oferowane w sklepach – na górę dorzucić swoje ulubione dodatki i po sprawie. Niemniej jednak z natury takie pizze są sztuczne – większość ludzi po ich spożyciu „piecze” a powodem nie jest pieprz.

A więc jak zrobić swoją pizzę? Będziemy potrzebowali mąki, drożdży, wody i wałka. Możemy skorzystać również ze sody bądź proszku do pieczenia – ale ta z drożdżami jest o wiele smaczniejsza no i zdrowsza. Jeśli pizza, to również sos pomidorowy, który możemy zrobić na bazie pasty, pomidorów, koncentratu pomidorowego dodając przyprawy w tym czosnek i cebulę. Tak przygotowaną mieszankę możemy albo umieścić bezpośrednio przed pieczeniem na pizzy, albo dopiero po pieczeniu. Jeśli idzie o dodatki, to już kwestia indywidualna. Dużo sera, warzyw w tym pomidorów, papryki, oliwek, grzybków sprawi, że będzie to najlepsza pizza, jaką jedliśmy.