Podlewanie roślin ogrodowych

Tegoroczny sierpień jest niezwykle ciepły. Temperatury z dnia na dzień rosną i nawet nie chce się wychodzić z domu. Jednakże należy pamiętać, że nie tylko nam jest gorąco, ale z powodu wysokich temperatur cierpią także rośliny ogrodowe. Aby nie uschły należy je odpowiednio podlewać.

Jeśli nie jesteś doświadczonym ogrodnikiem możesz popełnić jeden bardzo istotny błąd podczas podlewania – podlać rośliny w okresie silnego nasłonecznienia i wysokiej temperatury. Jeśli to zrobisz możesz doprowadzić do „zwarzenia” roślin. Zimna woda w połączeniu z wysoką temperaturą mogą spowodować, że roślina zwiędnie i nie da się jej już odratować.

Aby utrzymać swoje uprawy w dobrym stanie należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim należy je nawadniać wcześnie rano lub po zachodzie słońca, kiedy temperatura powietrza jest nieco niższa. Ponadto w tak suchym okresie jak teraz trzeba pamiętać o dużej ilości wody dostarczanej roślinom. Obie te zasady dotyczą wszystkich roślin znajdujących się na świeżym powietrzu – zarówno uprawianych w gruncie jak i w donicach.

Należy wiedzieć, że podlewanie w największym skwarze roślin doniczkowych także nie wyjdzie im na dobre, a wręcz przeciwnie. Nawet jeśli roślina w doniczce podczas dnia nie prezentuje się najlepiej, to otrzymawszy wieczorem lub rano sporą dawkę wody, jej stan będzie dobry. Kiedy zaś upalne dni przeminą wróci do pięknego i zdrowego wyglądu.