Tematyczne restauracje i hotele na wesele
Coraz większa ilość par decyduje się na ślub tematyczny – nawiązujący stylistyką do jakiejś określonej epoki, dziedziny sztuki czy pasji. Poniżej opiszemy popularne rodzaje obiektów typu restauracje i hotele na wesele, w których można zorganizować ślub tematyczny.

Dworki

Ślub królewski, szlachecki, mundurowy, plenerowy czy ogrodowy w stylu amerykańskim – taki zazwyczaj organizowany jest w dworkach, miejscach o architekturze i wystroju dworskim. Restauracje i hotele na wesele w stylu dworskim można znaleźć na przedmieściach dużych miast, na wsiach oraz w miejscach historycznych i wartościowych krajobrazowo.

Remizy

Ślub wiejski, biesiadny, rodzinny i wielopokoleniowy – taki często odbywa się w remizach strażackich w miastach i wsiach. Remizy strażackie to alternatywa dla restauracji i hoteli na wesele, której niewątpliwą zaletą jest możliwość adaptacji całkowicie według własnych upodobań. O możliwość organizacji wesela w remizie należy pytać przedstawiciela lokalnej OSP.

Gospody

Gospody, bacówki, stadniny koni, leśniczówki – to kolejna kategoria popularnych obiektów, w których odbywają się wesela tematyczne, przeważnie o charakterze swojskim, wiejskim czy biesiadnym. Zapewniają charakterystyczny lokalny klimat, możliwość zabawy na świeżym powietrzu i pyszne, syte, typowo polskie menu.

Dworki, remizy i gospody to z pewnością trzy najpopularniejsze obiekty typu restauracje i hotele na wesele, w których organizuje się wesela o określonej stylistyce. Warto ich szukać w Internecie.