Przyznał, iż najprawdopodobniej prace nad kolejną częścią przygód o tym bohaterze ruszą w lutym 2010 roku oraz, że mocniej chce się skupić na jego charakterze a nie samej walce ze złoczyńcami.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami dużo więcej czasu poświęcił jednak opowiadając o przeszłości i jego przygodzie ze Spider-Manem niż informowaniu o szczegółach następnej produkcji z serii. Sam Raimi przyznał, że uwielbia tą postać i wyjątkowo dobrze bawił się podczas każdej pracy na planie. Przy okazji potwierdził plotki które mówiły o tym, iż gdyby miał możliwość większej kontroli nad Spider-Man 3 zupełnie inaczej by go zrealizował.

Na pytanie o to, dlaczego jeszcze pragnie nakręcić czwartą cześć przygód człowieka-pająka Sam Raimi powiedział, że widzi jeszcze wiele ciekawych aspektów tej postaci. Szczególnie chciałby się skoncentrować na głębi Petera Parkera jego charakterze i tym, co wiąże się z byciem Spider-Manem. Prawdziwy koncert, więc przed nami!

Wszyscy mamy teraz nadzieję, że realizacja Spider-Man 4 rzeczywiście rozpocznie się w 2010 roku. Jeśli się uda, to Film na ekranach pewnie w 2012. Zwiastuny do produkcji “Wrota do piekieł” już do obejrzenia na fdb.pl