Podróżowanie, nawet tylko i wyłącznie po Polsce może być niezwykle kosztowne i pochłaniać sporo pieniędzy. Części tych kosztów zwyczajnie nie da się ograniczyć, dotyczy to na przykład kosztów transportu, czy też jedzenia (bo przecież każdy musi jeść), inne można nieco zmniejszyć, dotyczy to na przykład kosztów pobytu w danym miejscu. Przy wyborze lokalu, w którym chce się zatrzymać niemal zawsze trzeba dokonać jakiegoś kompromisu pomiędzy jakością i ceną.

Warto jednak pamiętać o tym, że miejsce w którym będziemy tymczasowo przebywać nie jest naszym domem na stałe, a zaledwie na kilka dni toteż nie musi ono spełniać najlepszych standardów. Wystarczy, że można się w nim spokojnie wyspać. Dlatego też warto znaleźć miejsce, które oferuje tanie noclegi, choć oczywiście należy dopilnować by prezentowało ono znośny standard.

Tym niemniej wydaje się, że w przypadku, gdy zamierzamy pozostawać przez długi czas poza miejscem, w którym nocujemy, cena jest głównym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy decyzji, gdzie się zatrzymamy, nie warto przepłacać.