Bezpieczne korzystanie z sieci

Dlaczego osoby dorosłe nie chcą, by ich dzieci korzystały tak często z Internetu? Dlaczego to właśnie sieć jest odpowiedzialna obecnie za wiele zła tego świata? Otóż wynika to z nieprawidłowego korzystania z Internetu oraz ludzkiej naiwności. To przez nią dochodzi do tych nieprzyjemnych zdarzeń.

Człowiekowi zwykle się wydaje, że wszyscy ludzie chcą dla niego dobrze i na pewno nie zrobią mu żadnej krzywdy. Kiedy więc ma on zamiar skomentować artykuł, który udostępnił Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego, podpisuje się pod przygotowaną opinią imieniem i nazwiskiem. Oprócz tego zakłada konta na wielu portalach społecznościowych i na nich opisuje dosłownie całe swoje życie, ubarwiając te opowieści rzeczywistymi zdjęciami. Jeśli do tego na profilach umieszcza swoje dane osobowe, staje się łatwym kąskiem dla wielu ludzi o złych intencjach.

Najlepiej więc nie umieszczać o sobie zbyt wielu informacji w sieci. Choć przeważnie nikogo one nie interesują, zdarzają się sytuacje, w których zostają one nielegalnie wykorzystane.