Wszystkim, którzy widzą produkt gotowy w postaci ekranu akustycznego myślą, że to tylko kawałek aluminium, szkła czy poliwęglanu ograniczającego ekspansję hałasu poza ten element. Natomiast wiele lat badań systematycznie przeprowadzane jest, aby uzyskać odpowiedni efekt, aby ekran akustyczny ewoluował był bardziej przyjazny środowisku był estetyczny i co najważniejsze efektywny. Do tego właśnie służ nasze badania i ważny projekt wykonywany niemal co dziennie.

Badania laboratoryjne podzielimy na dwa typy, na źródło wewnętrzne oraz wewnętrzne. Jakikolwiek by to nie był typ, analizujemy bieżące trendy w europie i na innych kontynentach. Materiały naukowe są obowiązkową lekturą. Komora bezechowa jest jednym z najważniejszych urządzeń gdzie nagrywamy wszelkiego rodzaju pomiary o wybitnie zróżnicowanym zakresie. Na okrągło dzień w dzień, z godziny na godzinę testujemy, nagrywamy i analizujemy zachowanie w określonych warunkach paneli i efektu dyfrakcji. Kąty i odległości emitowania dźwięków są istotne mierząc za jednym zamachem zachowania ekranu akustycznego.

W wielu przypadkach uzupełniamy nasze badania o wypady terenowe. Zbieranie tak cennych informacji daje nam mnogość informacji. Czy droga jaką obraliśmy do realizacji działalności produkującej elementy rozpraszające dźwięk jest właściwa? Kolejne lata nam to pokażą, ale już dziś możemy zauważyć trend zmierzający do rozbudowy barier poprawiających naszą jakość życia. Ekonomiczne analizy są również ważne, bez tego cała nasza praca nie miała by sensu, zbyt i strategie promocji to równie ważny element. Wiele zapytań ludzi interesujących się problemem hałasu od czasu do czasu pyta o:

1. Czy ekrany akustyczne mogą być ładniejsze? Jak poprawić wygląd estetyczny tego elementu?
2. Jak często sprawdzany jest stan techniczny i samo funkcjonowanie skuteczności rozpraszania dźwięku?

Do zakłóceń dźwięku należącego do grupy hałasu zewnętrznego należą właśnie ekrany akustyczne. Jednakże trudności ze snem, jakie nadmieniliśmy wcześniej to niewiele w porównaniu ze stanem depresji, a o taki nie trudno przy ciągłym systematycznym hałasie.