Wybór odpowiedniej glazury to ważna kwestia w urządzaniu łazienki. Od tego w głównej mierze zależy jak finalnie będzie wyglądać to pomieszczenie. Pamiętajmy, by wystrój łazienki odzwierciedlał nasz gust i pasował do pozostałych pomieszczeń w domu.
Na rynku mamy do wyboru płytki w niezliczonej ilości kolorów.
Dobrze dobrana glazura do łazienki nada wnętrzu charakteru. Jeżeli nasze mieszkanie jest nowoczesne i eleganckie wybierzmy ciemne kolory, które potem można przełamać białymi dodatkami i prostą armaturą. Dla fanów wnętrz w stylu skandynawskim dobrym wyborem będą jasne płytki i drewniane dodatki. Jeżeli lubisz romantyczne wnętrza i kwiatowe zdobienia z pewnością przypadną ci do gustu roślinne motywy na ścianach łazienki. Dodatki powinny być w jasnych, pastelowych barwach. Także w wyborze armatury łazienkowej trzeba pamiętać, że każdy z wybranych elementów musi pasować do charakteru wnętrza.
Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu, dlatego ważne jest by pasowała do ogólnego wystroju. Nie zapominajmy też, że to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Istotne więc, by była urządzona w stylu, który lubimy. W ten sposób nawet po najcięższym dniu odzyskamy energię w czasie kąpieli w pięknym wnętrzu.