Co roku w Calgary odbywa się rodeo, wystawa i festiwal pod nazwą Calgary Stampede i jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Kanadzie. Trwające dziesięć dni w lipcu to wydarzenie uznawane jest za największe show na świeżym powietrzu nie tylko w Kanadzie, ale i na świecie. Calgary Stampede przyciąga, co roku ponad milion turystów, którzy chcą obejrzeć największe rodeo, paradę i towarzyszące tym wydarzeniom koncerty i konkursy wyścigi oraz wystawy.
Impreza ta zapoczątkowana została już w 1886 roku, kiedy to odbyły się pierwsze targi rolnicze w Calgary, a w 1912 roku Guy Weadick zapoczątkował pierwsze rodeo.
Na czas imprezy całe miasto zmienia swe oblicze (nieoficjalnym przydomkiem Calgary jest Cowtown). Budynki biurowe i okna wystawowe są ustrojone w cowboyskie motywy, mieszkańcy noszą odzież jak z Dzikiego Zachodu i tp.
Calgary Stampede rozpoczyna się w pierwszy piątek wcześnie rano paradą, w której udział biorą politycy, sportowcy, aktorzy oraz oczywiście uczestnicy późniejszych imprez, a więc setki koni, kowbojów, zespołów folklorystycznych, muzycznych tanecznych, Królewskiej Konnej Policji Kanadyjskiej,klaunów i wielu wielu innych. W pierwszej paradzie w 1912 roku wzięło udział blisko 75 tysięcy ludzi (była to liczba znacznie przewyższająca ludność Calgary w tym okresie) a w roku 2011 parada liczyła sobie około 425 tysięcy uczestników.
Jednak najważniejszym wydarzeniem Calgary Stampede jest oczywiście rodeo. Zwycięzcy najważniejszych konkurencji w nagrodę otrzymują po 100 tysięcy dolarów, a cała impreza transmitowana jest na żywo przez telewizję.