W naszych biurach z roku na roku wzrasta ilość wypijanej kawy, jak i zmienia się sposób jej przyrządzania. Popularną kawę rozpuszczalną czy tzw. sypaną, coraz częściej zastępuje kawa z ekspresu.
Ekspresy do biura na stałe zagościły w wielu firmach, a właściciele pozostałych zastanawiają się jaki ich model wybrać. Warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z dwoma ich podstawowymi modelami.
Najbardziej rozpowszechnione są ekspresy do biura ciśnieniowe, wykorzystujące do zaparzania kawy wysokie ciśnienie. Można je idealnie dobrać do wielkości firmy i ilości zatrudnionych pracowników. Mamy więc dostępne małe modele domowe, a nawet istne kombajny do parzenia kawy wymagające odpowiedniego ich zabudowania. Ekspresy ciśnieniowe nierzadko posiadają młynki do kawy i umożliwiają przygotowanie wielu jej odmian, takich jak espresso czy cappuccino. Są one też niezwykle proste w obsłudze, kawa jest przygotowywana praktycznie za naciśnięciem jednego guzika i można jednocześnie parzyć duże jej ilości.
W wielu mniejszych firmach spotyka się ekspresy do biura na kapsułki z kawą. Są one zazwyczaj mniejszych rozmiarów i można za ich pomocą zaparzyć jednocześnie maksymalnie 2 filiżanki napoju. Decydują się na taki model trzeba się również liczyć z większymi kosztami eksploatacji, wynikającymi z dosyć wysokiej ceny samych kapsułek.